تماس با ما: 02123519
ورود ثبت

ورود به سایت

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بیاد اور

ایجاد حساب کاربری

کادرهایی که ستاره دارد (*) باید تکمیل شوند.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *

رونمایی از بانک سلول های بنیادی خون قاعدگی برای درمان ناباروری

بانک سلول های بنیادی خون قاعدگی برای درمان ناباروری صبح امروز در مرکز درمانی ناباروری ابن سینا رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز از بانک سلول های بنیادی خون قاعدگی برای درمان ناباروری در مرکز درمان ناباروری ابن سینا رونمایی شد.

در این مراسم محمدرضا صادقی رئیس این مرکز اظهار داشت: بسیاری از بیماری ها برای درمان نیاز به سلول های بنیادی دارد و خوشبختانه این امر امروزه با همکاری جهاد دانشگاهی و متخصصین حوزه ناباروری محقق شده است.

وی افزود: خوشحالیم که طرح درمان ناباروری با استفاده از سلول های بنیادی خون قاعدگی با موفقیت به پایان رسیده و هدف مان و سازمان جهاد دانشاهی ارتقا سطح سلامت جامعه است.

صادقی اظهار داشت: سلول های بنیادی پتانسیل بالقوه ای در درمان بسیاری از بیماری ها دارند و یکی از پتانسیل های آن امروز در زمینه درمان ناباروری رونمایی شد. تمام تلاش ما برای رفع نیاز جامعه، ارتقا سطح سلامت هموطنان و کمک به حفظ نسل کشور است.

در ادامه این مراسم علی صادقی تبار مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینا اظهار داشت: استفاده از سلول های بنیادی برای درمان بیماری ها روشی است که سال ها در دنیا رایج شده و در کشور ما این روش وجود دارد. اما استفاده از سلول های بنیادی از منبع خون قاعدگی بانوان در زمینه درمان ناباروری اتفاق جدیدی است که پس از سال ها تحقیق و مطالعه در ایران به عنوان سومین کشور جهان در این زمینه انجام شده است.

وی اظهار داشت: سلول های بنیادی نوعی سلول تمایز نیافته هستند و ویژگی آنها قابلیت تبدیل شدن به بافت های مختلف است حال استفاده از این سلول ها برای درمان بیماری ها قدمی بزرگ در زمینه مسائل درمانی کشور است.

صادقی تبار با بیان اینکه رسالت اصلی ما پیوند بیماران با متخصصین و محققین درمانی است، اظهار داشت: تمام تلاش پزشکان فعال در این عرصه فراهم کردن امکان دسترسی تمامی هموطنان نیازمند به درمان با این روش است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: امیدوارم در ماه ها و سال های آتی شاهد موفقیت های بیشتر محققان کشور در عرصه های درمانی باشیم. بانوان کشور می توانند با مراجعه به بانک سلول های بنیادی خون قاعدگی برای درمان ناباروری و دیگر بیماری های خود اقدام کنند.

لینک کوتاه منبع: mehrnews.com/news/4810360

خواندن 8436 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 11 دی 1398 05:13