تماس با ما: 02123519
ورود ثبت

ورود به سایت

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بیاد اور

ایجاد حساب کاربری

کادرهایی که ستاره دارد (*) باید تکمیل شوند.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *

سوالات متداول

  1. چرا سلول های خود را ذخیره کنم؟
    منبع خون قاعدگی به عنوان یک منبع مناسب در حوزه سلول درمانی و طب ترمیمی است. امروزه استحصال سلول بنیادی از منابع مختلف از جمله مغز استخوان، خون بند ناف و خون محیطی به منظور دستیابی به سلول های بنیادی چند توان زمینه ساز تحقیقات بسیاری است که دریچه جدیدی را برای درمان بیماری های مختلف گشوده و به همین دلیل به منظور بهره گیری بیماران از مزایای این سلول ها جهت درمان بیماریهای احتمالی در آینده، بانک این سلول ها در مراکز مختلف راه‌اندازی شده است.
  2. چرا سلول های بنیادی خون قاعدگی خود را ذخیره کنیم؟
    منابع سلولی که به منظور طب ترمیمی موجود است به علت عدم نمونه گیری و دسترسی آسان، عدم تجدیدپذیری نمونه گیری و محدودیت‌های ایمونولوژیکی، مطلوبیت کافی و لازم را ندارند. استفاده از سلول‌های بنیادی خون قاعدگی محدودیت های موجود در سایر منابع را ندارد به همین دلیل این منبع سلولی برای خود فرد، همواره مهیا است و فرد تا سن یائسگی می تواند این سلول های بنیادی را به صورت ماهانه سنتز کند. منبع خون قاعدگی برخلاف خون بندناف که فقط فرد در بدو تولد شانس ذخیره سازی آن را دارد، به آسانی در هر سیکل قاعدگی از دست می رود که نه تنها توانایی تبدیل شدن به سلول های دیگر مانند سلول های غضروفی، استخوانی، کبدی، قلبی و عصبی را دارند، بلکه توانایی رشد و تکثیر در آزمایشگاه را دارند. یافته های مطالعات حیوانی انجام شده حاکی از آن است که این سلول ها بدون ایجاد مسئله ایمونولوژی خاص، می توانند جهت درمان بیماری هایی از جمله کبدی مورد استفاده قرار گیرند. همچنین مطالعات کارآزمایی مختلفی جهت استفاده از این سلول ها در درمان بعضی از بیماری های دیگر نظیر قلبی، بیماری پارکینسون و دیابت انجام شده است.
    زنان در طی دوره تولیدمثل خود با ذخیره این سلول‌ها می توانند در آینده برای درمان بیماری‌های خود بهره گیرند و می توانند این سلول های نگهداری شده را به روش نمونه گیری در کلینیک و به دور از مباحث و مسائل اخلاق پزشکی به سایر اعضای خانواده خود نیز اهدا کنند. بانک سلول‌های بنیادی خون قاعدگی زنان به عنوان یک ذخیره ارزشمند و بسیار پرکاربرد برای درمان ناباروری به شمار می‌آید. این بانک همچنین ذخیره مهمی برای  بسیاری از درمان‌های دیگری است که در آینده از طریق پیوند سلول‌های بنیادی در بافت‌ها و سایر ارگان‌های بدن ممکن خواهد شد. خانم‌ها می توانند هر ماه که اراده کنند به بانک سلولی ما مراجعه کرده و سلول‌های خود را اهدا کنند تا مورد پردازش قرار گرفته و در نهایت تکثیر شده و برای آن‌ها فریز و نگهداری شود تا هر زمان مورد نیاز است مورد استفاده قرار گیرند.