تماس با ما: 02123519
ورود ثبت

ورود به سایت

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بیاد اور

ایجاد حساب کاربری

کادرهایی که ستاره دارد (*) باید تکمیل شوند.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *

سومین «بانک سلول‌های بنیادی خون قاعدگی» دنیا در ایران راه‌اندازی شد

تهران - ایرنا - سومین «بانک سلول‌های بنیادی خون قاعدگی» دنیا در مرکز درمان ناباروری ابن سینا راه‌اندازی شده و دو بانک قبلی در آمریکا و هند فعال است. درمان ناباروری زنان، درمان یائسگی، حفظ باروری، طب بازساختی و درمان برخی بیماری‌ها از مهمترین کاربردهای این بانک است.

سلول‌های بنیادی خون قاعدگی همانند سلول‌های بنیادی خون بندناف و مغز استخوان، قابلیت بازسازی و احیای سلول‌های بنیادی قاعدگی را دارند.

توانایی تکثیر و ترمیم بافت های آسیب دیده، امکان تکرار نمونه‌دهی به صورت ماهیانه، عدم نیاز به تجویز دارو برای تحریک تولید بیشتر سلول‌های بنیادی و تهیه آسان و بدون تحمل درد و رنج از جمله ارجحیت‌های سلول بنیادی خون قاعدگی است.

خون قاعدگی منبع جدید سلول‌های بنیادی شناخته شده که تاکنون، استفاده‌ای از آن نمی‌شد.

مدیر مرکز خدمات درمان ناباروری ابن سینا این تکنیک جدید در حوزه درمان ناباروری را "استفاده از سلول‌ها در افزایش موفقیت درمان ناباروری" خواند و گفت: این روش درمانی به استفاده از سلول‌های بنیادی خون قاعدگی زنان برای درمان ناباروری ارتباط دارد.

دکتر علی صادقی تبار، بانک سلول‌های بنیادی خون قاعدگی را یک ذخیره ارزشمند و بسیار پرکاربرد برای درمان برخی بیماری‌ها مانند ناباروری اعلام کرد و افزود: این بانک همچنین ذخیره مهمی برای درمان بیماری‌های دیگری بوده که از طریق پیوند سلول‌های بنیادی در بافت‌ها و سایر ارگان‌های بدن، این کار میسر می شود.

وی اظهار کرد: زنان می‌توانند به این بانک مراجعه و سلول‌های خود را اهدا کنند تا برای آن‌ها فریز و نگهداری شود و زمان مورد نیاز  مورد استفاده قرار گیرد.

لینک کوتاه منبع: www.irna.ir/news/83612223

خواندن 8589 دفعه