تماس با ما: 02123519
ورود ثبت

ورود به سایت

نام کاربری
رمز عبور *
مرا بیاد اور

ایجاد حساب کاربری

کادرهایی که ستاره دارد (*) باید تکمیل شوند.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *

راه‌اندازی بانک سلول‌های بنیادی خون قاعدگی در ایران

ایران با راه‌اندازی «بانک سلول‌های بنیادی خون قاعدگی» در مرکز درمان ناباروری ابن سینا به جمع کشورهای برخوردار از این بانک سلول بنیادی پیوست.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، تاکنون فقط کشورهای هند و آمریکا دارای «بانک سلول‌های بنیادی خون قاعدگی» در دنیا بودند. با راه‌اندازی این بانک در مرکز درمان ناباروری ابن سینا ایران هم فعالیت‌های خود را در این زمینه آغاز کرد.

با راه‌اندازی «بانک سلول‌های بنیادی خون قاعدگی» پزشکان می‌توانند از خون قاعدگی زنان به درمان ناباروری زنان، درمان یائسگی، حفظ باروری، طب بازساختی و درمان برخی بیماری‌های دیگر بپردازند.

این سلول‌های خونی مانند سلول‌های بنیادی خون بندناف و مغز استخوان عمل می‌کند و با قابلیت بازسازی و احیای سلول‌های بنیادی می‌تواند به ترمیم و تکثیر بافت‌های آسیب‌دیده کمک کند. مزیت استفاده از این سلول‌های خونی سهولت نمونه‌گیری بدون درد و استفاده از ابزارهای پزشکی است و هر ماه امکان نمونه‌دهی مجدد وجود دارد.

استفاده از این روش برای دسترسی به سلول‌های بنیادی تاکنون مرسوم نبوده است، اما با راه‌اندازی «بانک سلول‌های بنیادی خون قاعدگی» در مرکز خدمات درمان ناباروری ابن سینا امکان استفاده از سلول‌های بنیادی از این طریق فراهم شده‌است.

به گفته علی صادقی‌تبار، مدیر مرکز خدمات درمان ناباروری ابن سینا، امکان نمونه‌دهی برای زنان با مراجعه به این مرکز وجود دارد تا در بانک مذکور فریز و نگهداری شود.

لینک کوتاه خبر : /www.hamshahrionline.ir/news/474125

خواندن 1947 دفعه